No kurienes rodas tēja

map
No kurienes rodas tēja

Uzklikšķiniet uz valsts, lai redzētu dažādus faktus par tēju no visas pasaules.

 

Valstis

Argentīna

Kur: Argentīnas ziemeļaustrumos, siltākajā Misiones provincē.

Uzlējums: Sarkanā augsne Misionē veido tēju ar maigu gaišu un caurspīdīgu zaļganu krāsu. Tā ir ideāli piemērotas Amerikas tirgum, kas ir izslāpis pēc ledus tējas.

Kenija

Kur: Augstieņu rajonos gan uz austrumiem, gan rietumiem no Lielā rifa ielejas, Kenijā.

Cik daudz: Kenija ir pasaules trešais lielākais tējas ražotājs pēc Ķīnas un Indijas. Lielākā daļa biezās un spilgtās tējas tiek pārdota izsolē Mombasas ostā pie Indijas okeāna.

Uzlējumi:  Kenija padara daudzus tirgus laimīgus. Mēs mīlam viņu vidēji stipros tēju veidus ar dziļo krāsu. Pakistānā viņiem patīk melno lapu tēja, bet Ēģiptē patīk tējas, kas ātri ievelkas.

Malāvija

Kur: Malāvija, centrālā Āfrika, kur pirmos dārzus ieveidoja briti 19. gadsimta beigās. Vecākā tējas nozare Āfrikā, tai vēlāk pievienojās Ruanda, Burundi, Zimbabve un Mozambika.

Cik daudz: Malāvija tiek saražoti 45 miljoni tējas, atstājot to uzreiz aiz desmit lielākajām ražotājvalstīm. Lielākā daļa tējas tiek pārdota iknedēļas izsolēs Limbē, kas atrodas dienvidos.

Uzlējumi:  Valsts tējas ir spilgtas ar interesantu krāsu, un iedzīvotājiem no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas tās ļoti patīk.

Dienvidāfrika

Kur: Sederbergas (Cedarberg) reģions Rietumu ragā, Dienvidāfrikā ir mājas sarkankrūma tējai (vai kā to dēvē afrikāņi - „Rooibos”). Šis savvaļas krūms atrodams tikai šeit. Tā lapas ir kā adatas, un tās tiek apstrādātas un fermentētas kā tēja kopš divdesmitā gadsimta paša sākuma.
 
Uzlējums: Lai arī tas nesatur kofeīnu, sarkankrūms rada sarkanīgu novārījumu, kas ir līdzīgs melnajai tējai. Tas arī ļauj sev pievienot dažādas garšas.

Indija

DARDŽILINGA

Kur: Dardžilinga atrodas Himalaju kalnu pakājē Indijā. Briti šeit izveidoja pirmo tējas audzētavu 19. gadsimta piecdesmitajos gados.

Kad:  Dardžilingas tēja tiek ievākta 4 gadalaikos: Pavasarī (vēls februāris – aprīļa vidus), vasarā (maijs-jūnijs), lietus periodā (jūlijs-septembris) un rudens plaukumā (oktobris-novembris). Tā aug augstu kalnos pāri par 2000 metriem v.j.l.

Uzlējums: Dardžilingas tēja pazīstama kā „tējas šampanietis", un tā ir vislabākā ar mazumiņu piena. Katrs veids ir savādāks: pavasara tēja ir viegla, bet vēlākie dzinumi dod stiprāku garšu ar vara nokrāsu.

Šrilanka

Kur: Šrilankā, lai gan tējai ir saglabāts valsts agrākais nosaukums „Ceilona”. Tā ir pasaules ceturtais lielākais tējas ražotājs.

Veidi:  Ceilonas tējas ir sadalītas pēc augstuma (augušas zemu, vidēji augstu vai augstu) un pēc diviem kvalitātes veidiem pēc reģioniem: Uva gadalaikā no jūlija līdz septembrim un Dimbulla gadalaikā no decembra līdz februārim.

Uzlējumi:  Ceilonas tēja ir viegla, spilgta un ar citrusa garšu. Dažādos augstumos un reģionos tiek ražota plašas daudzveidība. Uva tēja ir viegla, bet ar spēcīgu aromātu. Dimbulla tēja arī ir viegla, bet tai ir ziedu maigais aromāts.

Taivāna

Kur: Vairums no pasaulē Oolong tējas tiek audzēts Taivānā, un vislabākās tējas cena var sasniegt cenu vairākus simtus dolāru kilogramā.

Kas: Oolong ir daļēji oksidējusies tēja. Dažāda līmeņa fermentācija sniedz tai dažādas īpašības.

Uzlējumi:  Tējai Champagne Oolong ir tīrs, lielisks raksturs. Tad ir ziedu Jade Oolong. Un tad ir Pouchong, kas arī ir no ziediem, bet ar vairāk atvērtām lapām kā Jade.

Japāna

Kur: Japānā tēja tiek ievākta no vairāk kā 50 000 hektāru zemes.

Kas: Tēja lepojas ar savu lieliskās zaļās tējas audzēšanas mantojumu.

Ķīna

Kur: Ķīnā ir gandrīz 1,5 miljoni hektāru zemes, kas veltīti tējai. Tā ir pasaules lielākais tējas ražotājs.

Kas: Ķīna ir slavena ne vien ar savu melno tēju, bet arī ar zaļo, Oolong, balto tēju, tējām ar garšu un presētajām tējām.

Indonēzija

Kur: Indonēzijas galvenie tējas audzēšanas reģioni ir Java un Sumatra.

Cik daudz: Ar 139 miljoniem saražotajiem kilogramiem tējas Indonēzija ir viens no lielākajiem tējas ražotājiem pasaulē.

Uzlējums: Tējas ir maigas, vieglas, kas ir ideāli p iemērotas tam, lai no tām veidotu maisījumus. Tās ir arī ideāli piemērotas, lai tiktu bagātinātas ar garšām.

Papua-Jaungvineja

Kur: Jaungvineja atrodas uz ziemeļiem no Austrālijas, kur tējas nozare aizņem salas austrumu pusi. Vairums no 7500 tonnām tējas tiek eksportēta uz Austrāliju, Eiropu un ASV.

Uzlējums: Salas bagātīgā zeme un labais klimats sniedz spilgtas un krāsainas tējas.